Úklidoví profesionálové šetří peníze

Vezměte si typickou situaci v některém z mnohých českých podniků. Zaměstnavatel najme dvacet lidí – dělníků, kteří pracují s materiálem, který dělá poměrně značný nepořádek. Za den stráví v práci, řekněme, 8 hodin. Plat takového zaměstnance může být například 100 Kč za hodinu, máte za den tedy 800 Kč na jednoho. Nyní si spočítejte, jaké jsou vaše výdaje, když takoví zaměstnanci musí poslední jednu či dvě hodiny uklízet. Tedy tráví čas něčím, co vám v konečném důsledku nepřináší žádný výdělek.

Když si takové výdaje vynásobíte do celého měsíce, zjistíte, že „za úklid“ platíte poměrně vysokou částku. A čas, který je stráven „neproduktivně“ vám také nikdo nevrátí. Nebylo by v takové situaci mnohem výhodnější a ekonomičtější nechat zaměstnance pracovat a najmout raději úklidové profesionály?

Firmy poskytující úklidové služby navíc zaměstnávají zkušené lidi, kteří obvykle zvládnou nepořádek zlikvidovat za zlomek doby v porovnání s vašimi vlastními zaměstnanci. Přirozeně je tato ukázková situace neplatná za všech okolností, ale když si to spočítáte, uvidíte, že nebudeme daleko od pravdy i ve vašem případě.

 

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.