Od vyhlídkového letu až po pilotní průkaz

Dali jste si předsevzetí, že v roce 2018 zažijete dosud nepoznané? Pokud máte pocit, že se vaše každodenní realita točí kolem stále stejných událostí, máte šanci to změnit. Chodit z práce do práce a neužít si ani trochu zábavy je nuda, která může vést až depresím. Ale když si do programu zařadíte pár nevšedních akcí, trvale si přivodíte skvělou náladu. A protože inspirace není nikdy dost, připravili jsme pro vás pár tipů.

Vyhlídkový let

Vyhlídkový let sice není ani zdaleka tak adrenalinový jako jiné zážitkové lety, ovšem stále jde o velmi nevšední záležitost. Pokocháte se výhledem na krajinu z ptačí perspektivy a poznáte zcela jiný rozměr létání, než na jaké je létání ve velkém dopravním letadle. Zda si vyberete letoun, nebo vrtulník, je na vás. Navíc se můžete domluvit s partou přátel a akci podniknout společně. Užijete si spoustu legrace, a ušetříte, protože se celková cena rozloží mezi jednotlivé účastníky.

Pilotem na zkoušku

Pilotování na zkoušku patří mezi nejoblíbenější zážitkové lety vůbec. A ne nadarmo! Bude-li vás to bavit při vyhlídkovém letu, vás pak bude zajímat, jaké to je v kůži pilota. Můžete tak učinit i bez pilotního průkazu. Před letem vás se vším podstatným seznámí instruktor, který vám následně bude asistovat i ve vzduchu. V rámci pilotování na zkoušku si vyzkoušíte přímočarý let, zatáčení, krátký navigační let, let po okruhu a přistávání.

Škola létání

Pro spoustu lidí je pilotování na zkoušku tak intenzivním zážitkem, že se rozhodnout pro absolvování regulérního kurzu za účelem získání pilotní licence. Škola létání sice nepatří mezi nejlevnější koníčky, ale třeba vám otevře dveře do světa nových možností. Kdo ví, možná se vám nakonec ve vzduchu zalíbí natolik, že se rozhodnete pro kariéru profesionálního pilota.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.