Jaké jsou ceny nové Škody Scala? Zajímavá je již základní výbava

Nová škodovka přijela jako blesk z čistého nebe a uhranula svým designem. Je to snad první škodovka, která si zahrává s vašimi emocemi. Nutno dodat, že to dělá opravdu dobře. Velmi stylovým dojmem působí zaoblená záď s oknem, které je protažené mezi koncová světla. Vůz si můžete pořídit v klasické variantě nebo jako hatchback.

Bohatá základní výbava a pokročilé bezpečnostní prvky

Zajímavostí je, že vůz vás osloví již svou základní výbavou. Právě základní výbava bývala u škodovky často terčem kritiky, ale tady toho dostanete opravdu mnoho. Auto Škoda Scala nám v základu nabídne LED svítilny a mlhovky. Potkávací světla mají automatické zapínání. Dále je ve výbavě tempomat či klimatizace. Běžný je dnes také již infotainment. V základu jsou 16“ ocelová kola, zpětná zrcátka jsou elektricky stavitelná a mají vyhřívání.

Konstruktéři vozu kladli vysoký důraz na bezpečnost. Proto zde najdete mnoho moderních prvků aktivní bezpečnosti. Mezi ty patří třeba asistent hlídání jízdního pruhu nebo asistent rozjezdu do kopce. Je zde také systém, který umí sledovat prostor před vozem a detekovat chodce. Všechna čtyři kola mají kotoučové brzdy a nabízejí funkci nouzového brždění.

Motory a ceny

Není to ale samozřejmě pouze výbava, ať už ta pro vaše pohodlí nebo ta bezpečnostní. Auto dělá především motor. Zde je nabídka typicky pro koncern Volkswagen poměrně bohatá. Naleznete zde:

  • Trojici benzínů, a to 1.0 TSI (70 a 85 kW) a 1.5 TSI 110 kW
  • Diesel 1.6 TDI 85 kW
  • CNG

Motory tak mají něco pro každého, ať už pro toho, kdo ocení maximální úspornost, tak pro ty z vás, kteří naopak ocení dynamičtější svezení. Dobře známy a již u škodovky zavedený je také alternativní pohon na CNG. Cena nové Škody Scala začíná vzhledem k bohaté základní výbavě na velmi sympatických 394 900 Kč. S příplatkovou výbavou a vyššími motorizacemi se samozřejmě budete šplhat postupně výše. Nabídka je to nicméně dobrá a na současném trhu má jistě své místo.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.