Dovolená plná nevšedních zážitků? Myslete hlavně na svou ochranu

Každý z nás si pod pojmem „letní dovolená“ představuje něco úplně jiného. Někomu stačí, když bude volné dny trávit v kruhu rodinném na zahradě nebo procházkami v přírodě, jiní si zase libují v rozpálených plážích v zahraničí u moře. Pak ale existuje ještě jedna skupina lidí, která ráda bourá hranice svých možností a zároveň s tím se pravidelně dostává do střetu s adrenalinovými zážitky. Pokud je to právě váš případ, určitě byste měli před uskutečněním jakýchkoli plánů myslet především na preventivní ochranu, které vám případné potíže v mnohém usnadní.

Podle čeho se liší ideální ochrana na dovolené?

  • podle úrovně adrenalinového zážitku, kterému se hodláte oddat
  • podle délky pobytu na daném místě
  • podle vlastního posouzení
potápění
ergo

V životě občas nastanou situace, kterým ani přes značnou snahu nedokážeme zabránit. V případě adrenalinových zážitků to platí dvojnásobně. I když uděláte z hlediska bezpečnosti všechno podstatné, vždycky se může stát něco, co vaše přípravy rozmete na prach. Proto je tak důležité mít zařízené cestovní pojištění s důrazem na adrenalinové zážitky. Například letní dovolená u moře přímo dychtí po potápění, takže pojištění na potápění by mělo být nezbytnou součástí vašeho cestovního balíčku. Zvláště, pokud jste se této činnosti nikdy v minulosti ještě neoddávali, že volání po pojištění ještě hlasitější.

Není potápění jako potápění

V nabídkách pojišťoven zabývajících se danou tématikou najdete mnoho produktů, které sice na první pohled působí stejně, ale po detailnější kontrole zjistíte, že tomu tak skutečně není. I potápění se totiž dělí do několika kategorií. Potápění do 40m hloubky si určitě zaslouží zcela jiný produkt než hlubinné potápění nad 40m hloubky. V prvním případě se totiž jedná „pouze“ o adrenalinový zážitek, ten druhý už je považován za extrémní.

potápění
ergo

Dobře tedy zvažte, jakou úroveň potápění si na dovolené dopřejete a podle toho také přizpůsobte výběr cestovního pojištění, protože jak už jistě chápete, hraje to opravdu zásadní roli.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.