Jak si udržet kondici přes zimu? Zkuste některý z halových sportů

 

Pokud nejste přívržencem zimních sportovních aktivit, nevadí. V kondici vás přes zimu udrží i halové sporty. Dnes jich existuje tolik, že si z pestré nabídky vybere každý.

Squash

Tenisová alternativa ukrývající se pod názvem squash si už získala velkou spoustu přívrženců. Ke hře vám stačí dvě rakety, jeden míček a jeden dravý spoluhráč. Pokud nepatříte mezi zkušenější hráče, možná uvítáte i ochranné brýle, které zabrání potulujícímu míčku v kontaktu s vaším zrakem.

Hodina hry vás může stát méně než 100 Kč nebo i více než 250 Kč, záleží v jak velkém městě a moderním zařízení budete hrát. Určitě se vám to ale vyplatí, hodina akční hry vám uteče jako nic a dáte si přitom pořádně do těla. A když se člověk dobře baví, tak se hubne nejlépe.

Pokud vás už squash omrzel, zkuste modernější verzi zvanou Ricochet. K němu potřebujete podobné vybavení, kratší a lehčí raketu a lehčí míček. Kurt pro hru je o něco menší a hraje se i o nízký strop, takže je souboj ještě divočejší a vy při něm spálíte více kalorií.

Plavání

Plavání ve vodě je jedním z nejzdravějších sportů vůbec. Posiluje všechny svalové partie bez přehnané zátěže kloubů či jiných částí těla. Vyrovnává disbalance podobně jako pilates, zmírňuje bolesti zad a pomáhá i s dýchacími obtížemi. Navíc je finančně velmi šetrný – stačí vám jen jedny plavky a pár drobných na vstup do bazénu.

A pokud se ve vodě cachtáte rádi, ale samotné plavání tam a zpátky vás neuspokojuje, zkuste aquaerobic nebo aquagymnastiku.

Fitness centra a posilovny

Ve větších i menších městech je možné využít služeb tělocvičen a sportovních center. Můžete se tak s přáteli domluvit a zahrát si společně volejbal, nohejbal, basketbal nebo třeba badminton. A pokud jste spíš sólista, navštivte některou z nabízených lekcí fitness centra nebo naberte trochu svalové hmoty v posilovně.

Vybrali jste? Už víte, který sport vás udrží v kondici přes zimu?

Pokud vám nějaké sportovní náčiní chybí, podívejte se do internetového obchodu DoMish SPORT, kde mají vše za super cenu a při nákupu na 300 Kč neplatíte ani poštovné.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.