3 důležité aspekty kvalitního cestovního pojištění

Rozhodli jste se vyrazit s partou na pánskou jízdu mimo české luhy a háje? Nepodceňte výběr kvalitního cestovního pojištění. Je třeba se zaměřit jen na 3 důležité body a výhodnou pojistku máte v kapse!

1. Výše pojistných limitů

Cena cestovního pojištění se odvíjí od výše pojistných limitů, které jsou současně nejdůležitější položkou pojistky. Pojistné limity vyjadřují sumu, kterou za vás pojišťovna zaplatí. S nízkými limity se vystavujete riziku, že budete muset za ošetření platit i z vlastní kapsy. Ideální výše limitů pro cesty po EU i mimo ni se doporučuje 5 000 000 Kč. Platí, že čím vyšší limity jsou, tím lépe pro vás. Kolik za opravdu výhodné pojištění zaplatíte? Podívejte se na toto cestovní pojištění od ERGO pojišťovny.

sandman.cz_online_ergo_cz_01

2. Důležité doplňky

Cestovní pojištění je ideálním společníkem pouze v případě, když obsahuje i doplňky v podobě různých druhů připojištění. Určitě se vyplatím mít sjednáno ještě:

  • pojištění zavazadel – kryje vás v případě poničení, ztráty, zpoždění, pojistný limit se doporučuje 30 000 Kč
  • pojištění odpovědnosti – vyplatí se v případě, kdy cizí osobě způsobíte zdravotní nebo majetkovou škodu, více o něm zde
  • úrazová pojistka
  • pojištění pro rizikový sport – přečtěte si seznam rizikový sportů, pokud se ten váš na seznamu nachází, je důležité se pro něj připojistit

sandman.cz_online_ergo_cz_02

3. Správné nastavení a komunikace

Pojištění na cesty byste si vždy měli zařídit na všechny dny, které budete trávit mimo ČR. Nepodceňujte cestu – i na ní se může přihodit celá řada nepříjemných událostí. Jestliže budete v zahraničí potřebovat pomoc, snažte se co nejdříve kontaktovat pojišťovnu přes asistenční službu. Pokud byste jednali na vlastní pěst, nemuselo by dojít k pojistnému plnění. Jak se zachovat správně? Přečtěte si ještě VPP k pojištění do zahraničí.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.