Proč se data z notebooku ztrácí?

Záchrana dat a oprava notebooku

Příčin ztráty dat může být hned několik. Nejlepší způsob, jak ztrátě dat předejít je jejich zálohování. Někdo by mohl namítat, že to přeci nemůže být problém. Dnes, kdy existuje velké množství programů ke sdílení a zálohování, musí přeci každý bez problémů umět zálohovat na online úložišti. Problém se ale často neskrývá za neznalostí těchto programů, právě naopak. Problémem je lenost si sem tam sednout k notebooku, celý ho vyčistit a aktualizovat zálohovaná data.

Jak poznáte, že musí notebook do servisu?

Nejčastějším projevem je černá obrazovka zrovna v okamžiku, kdy to nejmíň potřebujete. Když už se po sté snažíte spustit systém, který nechce naskočit, očividně je něco v nepořádku. Nejběžnější příčinou je stažený vir, který pohltil všechny vaše programy. Někdy je ještě stihnete zachránit sami, v opačném případě je dobré najít odborníka, aby se mohl pokusit zachránit data.
Kromě softwarových problémů, mezi které patří i pád operačního systému či náhodné formátování dat, existují i fyzické problémy. Mezi základní fyzické závady notebooku můžeme zařadit:

  • chybný motor notebooku
  • závady způsobené pádem či nárazem
  • často se měnící teploty z chladného do teplého prostředí a naopak
  • zkrat při napájení notebooku, což může provázet i vadná elektronika
  • vady, které si s sebou notebook nese již z výroby apod.

Některé softwarové problémy si často snaží majitelé opravit sami. Přestože se to občas povede, procento, kdy je nutné vyhledat servis notebooků je mnohem častější. Zatímco na softwarové problémy si mnohdy troufnou majitelé sami, fyzické závady jim dělají problémy. Servisů, které slouží právě pro tyto případy je mnoho a nejste první ani poslední, kterým se podobná závada stala. Přeci jen nový notebook si můžete koupit vždycky, ale ztracená dat vám dokážou najít jen ve specializovaném servisu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.