Thule nabízí řešení na kola, nebo spíš na auto

Cyklistika se rozšířila ve velkém a stále více lidí si tak rádo zajede na dovolenou namísto k moři někam u nás a vezmou s sebou kola. Pokud patříte mezi příznivce tohoto sportu a chcete vyrážet s rodinou na kola, budete potřebovat vhodnou výbavu na auto. Vozit auta v kufru dost dobře nejde, hlavně když jich potřebujete přepravit více. Proto se také mnohem více pořizují nosiče kol, které umožní kola naskládat na auto, ať už na střechu nebo dozadu za auto a vyrazit klidně v plném počtu osazenstva auta.

Švédská značka Thule patří mezi přední výrobce příslušenství na auta a právě nosiče kol Thule jsou svou kvalitou na vrcholu žebříčku a to prakticky ve všech typech nosičů, jak těch střešních, tak zadních na tažné nebo na zadní dveře.

Kterou variantu nosičů kol zvolit?

Mezi nosiči kol se dá vybírat ze tří typů. Jednak jsou to hodně rozšířené nosiče kol na střechu, ke kterým je zapotřebí mít auto vybavené střešním nosičem. Podle počtu kol, která chcete převážet, je pak nutné koupit stejné množství nosičů kol. Na střeše musejí být nosiče především pevné a zajišťovat dokonalou stabilitu kol. Kola jsou totiž na střeše na výšku a jsou tedy na uchycená na velkou páku. Musejí ale držet také v zatáčkách a při případném prudkém brždění. Všechny nosiče Thule toto splňují. U nosičů kol na zadní dveře není páka tak velká. Poskytují navíc poměrně sympatické řešení, které je univerzální pro auta bez tažného zařízení a střešních nosičů. Někteří sice mohou polemizovat, že váha kol a nosiče je na páté dveře poměrně velká, ovšem obávat se není čeho. Navíc máte usnadněnou práci, protože nemusíte přemosťovat elektroinstalace, jako u nosičů na tažné a kola jsou dobře přístupná, což může být problém nosičů na střeše.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.