Přeprava sportovního vybavení autem

Přepravovat autem objemnější věci je bez některých prvků docela problém. Dobře je to znatelné například, když chcete vozit autem kola nebo lyžařské vybavení, což bývají asi nejběžněji převážené velké věci. Sportovní vybavení ale není zdaleka jediné, které obvykle vyžaduje na autě nějaký ten doplněk. I když chcete třeba stěhovat a potřebujete zapřáhnout vozík, nebo převést něco objemnějšího na střeše, jen tak to nepůjde.

Budete potřebovat buď tažné zařízení nebo nosiče na střechu. Obě dvě varianty mají svá pro a proti a své typické předměty pro převoz. Přibližně rovnoměrně se používají obě alternativy pro přepravu jízdních kol. Na střechu se kola přichycují buď za obě dvě kola, nebo za zadní kolo a přední vidlici. Na tažném zařízení jsou kola skládaná za sebou. V druhém případě ale nosiče kol zastiňují zadní světla, takže mají vlastní. Na střeše je zase drobnou nevýhodou zvětšená výška auta a horší aerodynamika.

Lyže se pak častěji přepravují spíše na střeše, i když existují i nosiče lyží na tažné zařízení. Na střeše je to praktičtější, protože jsou podélně s autem uchyceny horizontálně a nikde nic nezavazí ani nepřečnívá výrazněji, než je potřeba. U nosičů lyží na tažném zařízení je standardní uchycení ve vertikální poloze.

Přesto pokud přemýšlíte nad tím, že lyže nechcete vozit na autě jen tak „na holo“, nejste v tom vůbec sami. Proto si taky hodně řidičů pořizuje střešní boxy, které veškeré vybavení chrání před větrem, zimou, vodou nebo sněhem. Boxy jsou pochopitelně záležitostí už o něco málo dražší, ale vyplatí se, pokud autem něco převážíte častěji.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.