Povinné ručení: víte o něm vše?

Povinné ručení platí všichni motoristi povinně. Je to zákonem daná pojistka, která má za úkol pokrývat případné škody vzniklé provozem vašeho auta na majetku nebo zdraví jiných osob. Je celkem rozumné být tímto způsobem krytý, protože nikdy nevíte, kdy se zrovna vám stane nehoda.

I přesto, že tuto pojistku platit musíme, není nutné se nezbytně smiřovat se všemi podmínkami, které nám naše pojišťovna nastaví. Zdá se vám, že platíte příliš? Tak se zamyslete, jestli nešlo vaše povinné ručení o nějakou tu položku zlevnit. Někdy stačí třeba jen pojistit skla na nižší částku. Pojištění skel nebo čelního skla bývá velmi často v rámci povinného ručení sjednáváno.

Pokud byste přesto dospěli k názoru, ať už sami, nebo s pomocí výpočtu povinného ručení v kterékoli online kalkulačce, že vaše pojišťovna vám nenabízí příliš výhodné podmínky, můžete se rozhodnout pro změnu pojišťovny. Právě kalkulačky povinného ručení jsou vynikajícím prostředkem, jak zjistit, která pojišťovna by vám nabídla za přijatelnou částku nejvíce benefitů. Kromě ceny vás totiž nepochybně zajímá také možnost získání dalších dárků k povinnému ručení. Většina pojišťoven se dnes totiž snaží nabízet kromě dobré ceny také další doplňky, jako je pojištění proti srážce se zvěří, pojištění dopravních pokut, nebo třeba pojištění zavazadel uvnitř auta. Za jednu cenu tak získáte další krytí, což je vždy výhodné.

Je potřeba pouze vědět, že výpověď povinného ručení můžete podat nejpozději šest týdnů před výročním dnem, tedy dnem, od kdy je platné pojištění na další rok. Výpověď se podává doporučeným dopisem, ve kterém uvedete, k jakému datu ukončujete s okamžitou platností smlouvu o povinném ručení.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.