Chystáme se na kola – na co nezapomenout

Chystáme se na kola – na co nezapomenout

Prodloužený víkend nebo dovolená? Tak či tak je výlet na kolech příjemné zpestření dne. Užijete si krásnou přírodu a zasportujete si. Ne každý má ale tuto krásnou přírodu hned za domem. Mnozí z nás, musí za zelenými stromy a rozkvetlými loukami vyjíždět daleko od domova. Jak to ale udělat, abyste se neuhnali ještě před tím, než k té krásné přírodě dojedete? No nejlépe kola převést autem a nasednout na ně teprve tam, kde si budete připadat jako v pohádce.

Nejlepší možností jsou nosiče kol

Není nic lepšího, než když hodíte kola do auta a přejedete tam, odkud chcete vyjet. Pokud jste ještě kola tímto způsobem nepřeváželi, jistě oceníte pár rad, které vám dneska poskytneme. V zásadě máte několik možností – buď sáhnete po oblíbeném nosiči kol na střeše, nosiči na tažném zařízení anebo nosiči na pátých dveřích. Dnes si podrobně povíme o asi nejoblíbenějším nosiči jízdních kol na střeše.
Kola na střeše potkáte asi nejčastěji na českých silnicích. Oblíbenost tohoto způsobu převážení kol je zřejmě v ceně nosičů a jednoduchosti, s kterou kola na střechu nasazujete. Kola na střeše mají své nesporné výhody. Mají i omezení, na které byste si měli dát pozor.

Převoz kol na střeše limituje řidiče, jak?

Průměrná nosnost střechy u osobních vozidel je kolem 50 kg. U každého vozidla se toto číslo lehce liší, neměli byste ho ale podceňovat. Přeci jen kolo může vážit od 5 třeba až do 15 kg. Když na střechu dáte tři taková kola, hmotnost, kterou musí automobil unést, se může dostat až na 45 kg, a to nezapočítáváme hmotnost nosiče. Zkuste si nejprve zjistit, jaká je nosnost vaší střechy a kolik kola váží, abyste pak nelitovali.
S koly na střeše moc nezávoďte – nevyplatí se to. V určité rychlosti kladou kola vzduchu až příliš velký odpor, stačí pak málo a kola místo na střeše budou na cestě. A věřte, tato situace není dobrá pro nikoho.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.